Antalya’nın Gizli Kalmış Cevherleri

Antalya, yaz aylarında dünyanın en çok ziyaret edilen kentlerinden bir tanesi… Temiz denizi, güzel plajları, doğal güzellikleri, tarihi değerleri ve elbette hareketli gece hayatı ile haklı bir üne sahip olan bu nadide kentte özellikle de ilk defa gideceklerin mutlaka görmesi gereken pek çok ünlü yer mevcut. Bunlardan bazılarını, Antalya’da Görmeniz Gereken Tarihi Yerler ve En Güzel Antalya Plajları yazılarımızda sizler için incelemiştik.  Peki ya size Antalya’da hala çok meşhur olmayan, keşfedilmeyi bekleyen yerler olduğunu söylesek?

Bu yazıda, ülkemizin turizm cennetinin nispeten gözlerden uzak kalmış, az bilinen güzelliklerinden bahsedeceğiz. Eğer alternatif destinasyonlar ilginizi çekiyorsa, okumaya devam edin!

Uçansu Şelaleleri

Özellikle de doğal güzellikleri keşfetmeye meraklıysanız, Uçansu Şelaleleri en azından bir kere görmeniz gereken bir yer. Antalya’ya 60 km mesafedeki Akçapınar Köyü’nde bulunan bölge; temiz havası, yüzülebilen göletleri ve sunduğu görsel şölen ile doğa tutkunları için ideal. Ayrıca, doğa sporlarına meraklı olanlar için, bölgede rafting alanları da bulunmakta.

Sapadere Kanyonu

Sapadere Kanyonu, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alıyor. Burada, küçük doğal havuzlarda serinleyebilir, ahşap yollardan yürüyerek nefes kesici şelaleleri görebilirsiniz. Yanınıza fotoğraf makinenizi almayı unutmayın!

Dipsiz Göl

Dipsiz Göl, Antalya’nın Akseki ilçesi ile Konya’nın Bozkır ilçesi sınırında yer almaktadır. Doğal ortamlarda zaman geçirmeyi seviyorsanız, sızıntılar ile beslenen ve masmavi suları her mevsim aynı seviyede kalan bu güzel gölün etrafında bir piknik yapmanızı tavsiye ederiz.

Oymapınar Gölü

Listedeki diğer gölümüz ise Oymapınar Gölü… Antalya’nın Manavgat ilçesinde yer alan bu göl, huzurlu bir gün geçirmek için ideal destinasyonlar arasında. Burada güzel bir doğa yürüyüşü ya da piknik yapabilir, dilerseniz dağ gezilerine de katılabilirsiniz.

Çığlıkara Ormanları

Çığlıkara ormanları, Batı Torosların yüksekliklerinde yer alan, etrafında yerleşim bulunmayan bir alan. Sedir ağaçları arasında doğayla baş başa huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız, Çığlıkara Ormanlarını da değerlendirebilirsiniz.

Tilkiler Mağarası

Tilkiler Mağarası, ilk defa Oymapınar Barajı çalışmaları esnasında keşfedilmiş. 7 km uzunluğundaki mağara, yeni doğal güzellikler keşfetmek isteyenlerin mutlaka gitmesi gereken yerler arasında. İçindeki sarkıt ve dikitlerle son derece etkileyici kareler sunan Tilkiler Mağarası, bir fotoğraf gezisi için de değerlendirilebilir.

1 0
16 Ekim 2020

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*